35. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych 1980 r.

W dniach 28-30 sierpnia 2015 r. w Szczecinie i Świnoujściu odbyły się obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych 1980 r.

W pierwszym dniu obchodów złożono kwiaty pod pomnikiem "o godność człowieka" upamiętniającym strajki sierpniowe w szczecińskiej stoczni. Przemówienia wygłosili przedstawiciele władz miasta, stoczni oraz Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność" -80.

Następny punkt obchodów to panel dyskusyjny „Minęło 35 lat – czy warto było?”, na którym swoje przemówienia wygłosili m.in. wiceprezydent Szczecina Mariusz Kądziołka oraz przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka.

W drugim dniu obchodów uroczystości odbywały się w Świnoujściu pod pomnikiem „w XX rocznicę strajków sierpniowych”. Udział w tych uroczystościach wzięli związkowcy z NSZZ "Solidarność" -80 oraz władze miasta Świnoujście.

Ostatni dzień obchodów odbył się ponownie w Szczecinie, gdzie trwały uroczystości oraz msza polowa pod bramą stoczni szczecińskiej z udziałem wielu związkowców, polityków, mieszkańców Szczecina oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

We wszystkich uroczystościach udział wzięli przedstawiciele wraz z pocztem sztandarowym NSZZ "Solidarność" -80 z Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

Zdjęcia (kliknij tutaj !!!)