Krajowy Sprawozdawczy - Wyborczy Zjazd Delegatów - Spała Maj 2017

W dniach 26-28 maja 2017 roku w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym "Zacisze" w Spale odbył się XXX Sprawozdawczo-Wyborczy Krajowy Zjazd Delegatów, podczas którego zostały wybrane nowe władze Związku na kadencję 2013-2017.

Zjazd przebiegał zgodnie z porządkiem obrad, który został przyjęty przez Delegatów.

W części Organizacyjnej wybrano:

Przewodniczących Zjazdu - Marek Mnich, Wojciech Osman, Krzysztof Aniszewski

Protokolantów

Sekretarza Zjazdu - Józef Korpusiński

Komisję Mandatową, która na podstawie listy obecności stwierdziła prawomocność Zjazdu

Komisję Skrutacyjną, której przewodniczącym został Władysław Mroczyński

oraz Komisję Uchwał i Wniosków

W Części Sprawozdawczej zostały odczytane protokoły:

- Krajowej Komisji Wyborczej

- Sprawozdanie Przewodniczącego z działalności Komisji Krajowej

- Sprawozdanie Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Po zapoznaniu delegatów ze sprawozdaniami rozpoczęto dyskusję oraz głosowania nad ich przyjęciem oraz udzieleniem absolutorium

Komisji Krajowej w tym Przewodniczącemu za okres sprawozdawczy.

Sprawozdania zostały przyjęte przez delegatów i zostało udzielone absolutorium.

Następnie rozpoczęła się Część Wyborcza, która trwała do późnych godzin nocnych. W tej części wybrano:

Przewodniczącego NSZZ "Solidarność"-80 na kolejną kadencję 2017-2021 Marka Mnicha

Krajową Komisję Rewizyjną:

1) Barbara Stępień (Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej)

2) Marek Łagan

3) Wojciech Paliwoda

4) Marek Carli

5) Andrzej Wanio

6) Maciej Maćkowiak

7) Artur Dzwonkiewicz

Komisję Krajową w składzie:

Marian Radoła, Józef Korpusiński, Józef Dąbrowski, Ireneusz Wieczorkiewicz

Ryszard Majdzik, Paweł Gawluk, Zbigniew Klimek, Elżbieta Chodzyńska, Zbigniew Sagański

Ryszard Wrzaszcz, Jan Konior, Bernard Cieślik, Krzysztof Aniszewski, Marek Gołda, Janusz Znój

Mirosław Haffke, Dariusz Czech, Andrzej Grabarczyk, Jerzy Kiełb, Krzysztof Kłosek

Ewa Manasterska, Agnieszka Piłat-Gruszka, Irena Przybysz, Andrzej Szymański

Roman Ryszewski, Mateusz Węglorz, Dawid Kozak, Mirosław Gumuła

Grzegorz Paciulan, Mirosław Lebuda, Sławomir Kotyrba, Mariusz Stańczyk, Zenon Wrzesiński

Wojciech Osman, Marcin Kubów

Drugi dzień zjazdu rozpoczął się od Części Końcowej, w której zostały przegłosowane oraz podjęte rozmowy na niżej wymienione tematy:

1. Zmiany w Statucie oraz Ordynacji Wyborczej NSZZ "Solidarność"-80

2. Uroczystości związane z zakończeniem Jubileuszu 25-lecia NSZZ "Solidarność"-80 w Krakowie

Podczas Zjazdu zaproszeni Goście mieli swoje wystąpienia:

W pierwszym Dniu:

- Nowy Kapelan NSZZ "Solidarność"-80 ojeciec Damian z przesłaniem duchowym

- Dariusz Mińkowski - Zastępca Głównego Inspektora Pracy na temat sytuacji PIP oraz realizowanych projektach przez PIP

W drugim Dniu:

- Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias, która nadmieniła sytuację FZZ. Zostały również poruszone kwestieMajątku, Składek, Dialogu Społecznego, Minimalnej Pensji na 2018 r., Nadanie osobowości prawnej Regionom. Ze względu naograniczony czas, a w kontekście Kongresu Forum, który odbywał się w poniedziałek 29.05.2017, na którym NSZZ "Solidarność"-80 ma swoich przedstawicieli rozmowa została ucięta i powrócono do innych tematów.

Wystąpienie miał również autor Książki "Wołyń Bez Litości" Piotr Tymiński, który podczas swojej prezentacji w ciekawy sposób opowiedział o kulisach powstania książki. Delegaci mieli możliwość zakupu wraz z dedykacją osobistą od samego Autora.

Po zakończeniu XXX Sprawozdawczo - Wyborczego Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność"-80 zebrali się wybrani CzłonkowieKomisji Krajowej, którzy podczas swojego pierwszego posiedzenia ustanowili władze oraz skład Prezydium Komisji Krajowej:

Marek Mnich - Przewodniczący (Wybrany przez Delegatów)

Wojciech Osman - V-ce Przewodniczący

Jerzy Kiełb - V-ce Przewodniczący

Krzysztof Aniszewski - V-ce Przewodniczący

Mirosław Lebuda - członek Prezydium KK

Mirosław Haffke - członek Prezydium KK

Dariusz Czech - członek Prezydium KK

Bernard Cieślik - członek Prezydium KK

Marek Gołda - członek Prezydium KK

Marian Radoła - członek Prezydium KK

Józef Korpusiński - członek Prezydium KK

Zdjęcia (Kliknij TUTAJ !!!)