Referendum Strajkowe w Paroc S.A. Trzemeszno

W dniach 7-8 czerwca 2021 roku w Trzemesznie w Zakładzie produkcyjnym Paroc S.A. odbyło się Referendum strajkowe przeprowadzone przez zakładowe związki zawodowe. W namiocie na przyzakładowym parkingu przez dwa dni załoga głosowała, czy chce strajku ostrzegawczego. Jan Jakubowski, przewodniczący Zakładowej Solidarności 80 powiedział, że większość prawie 800 osobowej załogi opowiedziała się za strajkiem. Załoga grozi strajkiem, bo zarząd nie chce rozmawiać na temat postulatów zaproponowanych przez związki. To m.in zwiększenie dodatku stażowego dla długoletnich pracowników. Związki chcą też umowy stałej już po okresie próbnym. Obecnie dwie pierwsze umowy są na czas określony.