Krajowy Zjazd Delegatów Łukęcin 2021

27 sierpnia 2021 roku w Łukęcinie odbył się Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" -80. Na tegorocznym Zjeździe zatwierdzono zmiany w Statucie oraz dyskutowano nad zmianą Uchwały finansowej dotyczącej pobierania składek członkowskich, jednak Uchwała pozostała bez zmian.

28 sierpnia w miejscowości Trzebież Szczecińska odbył się piknik związkowy z okazji obchodów 30-lecia NSZZ "Solidarność" -80.

29 sierpnia wszyscy udali się do Świnoujścia, aby wziąć udział najpierw we mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w intencji NSZZ "Solidarność" -80, a następnie aby złożyć kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia strajków sierpniowych w 1980 roku. Monument składa się z olbrzymich rozmiarów cyfr, które tworzą datę 1980. Wewnątrz umieszczono tablicę pamiątkową z sentencją: "Tyle naszej siły, ile naszej pamięci". Po złożeniu kwiatów wszyscy wzięli udział w rejsie statkiem po porcie świnoujskim oraz do ujścia Świny do morza.

30 sierpnia wszyscy udali się do Szczecina na uroczystości pod pomnikiem "O godność człowieka" w Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Następnie uroczystości związane z 41. Rocznicą Podpisania Porozumień Sierpniowych odbyły się pod bramą główną Stoczni Szczecińskiej.

Zdjęcia (Kliknij Tutaj !!!)